EKY-250ELL152MK25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKY-250ELL152MK25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKY250ELL152MK25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKY-250ELL152MK25S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1500 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 25 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC