16ZLJ470MTA8X11.5 by rubycon america
Image is representational - see mfr. specs
16ZLJ470MTA8X11.5
Rubycon America
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 1200mA 9000h 105A°C Ammo
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 16ZLJ470MTA8X115
Supplier:
Rubycon America
Part No:
16ZLJ470MTA8X11.5
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Capacitance Value:
4702179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
8 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
162205VDC
IN STOCK: 695
Ships today, if you order in
Buy all 695 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000