EKYB250ELL682MMN3S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKYB250ELL682MMN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 4220mA 10000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKYB250ELL682MMN3S
Part No:
EKYB250ELL682MMN3S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Capacitance Value:
6800 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
18 x 31.5 mm
Voltage:
25 VDC