EKYB630ELL182MMP1S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKYB630ELL182MMP1S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 63V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3570mA 10000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKYB630ELL182MMP1S
Part No:
EKYB630ELL182MMP1S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1800 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
18 x 35.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
63 VDC