EKZE100ELL221MF11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZE100ELL221MF11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 405mA 2000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZE100ELL221MF11D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKZE100ELL221MF11D
COO:
JP
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
6.3 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
10 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 1,400
Ships today, if you order in
Buy all 1,400 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000