EKZN101ELL471MLN3S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN101ELL471MLN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 100V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2640mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN101ELL471MLN3S
Part No:
EKZN101ELL471MLN3S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Capacitance Value:
470 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
16 x 31.5 mm
Voltage:
100 VDC