EKZN350ELL470ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN350ELL470ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 450mA 7000h 105A°C Bulk
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN350ELL470ME11D
Part No:
EKZN350ELL470ME11D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
5 x 11 mm
Voltage:
35 VDC