APSF160ELL101MF05S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APSF160ELL101MF05S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 0.024 Ohm 2490mA 20000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: APSF160ELL101MF05S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
APSF160ELL101MF05S
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Leakage Current:
500@2Min uA
Capacitance Value:
100 uF
Family:
PSF
Dimension:
N/A
Construction:
Aluminum Cylindrical Can
Maximum Operating Temperature:
105 °C
Lead Diameter:
0.45 mm
Lifetime:
5000 h
Lead Pitch For Radial:
2.5 mm
Equivalent Series Resistance:
0.024 Ohm