ELXS251VSN331MP30S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXS251VSN331MP30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1290mA 5000h 105A°C Automotive
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXS251VSN331MP30S
Part No:
ELXS251VSN331MP30S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
22 x 30 mm
Termination Style:
Snap-In2202
Voltage:
250 VDC