ELXZ250ELL102MK20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXZ250ELL102MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1660mA 7000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXZ250ELL102MK20S
Part No:
ELXZ250ELL102MK20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
12.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC