ELXZ630ELL681MM20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXZ630ELL681MM20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 63V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2290mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXZ630ELL681MM20S
Part No:
ELXZ630ELL681MM20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
680 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
18 x 20 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
63 VDC