CRE-10201 by okaya electric
Image is representational - see mfr. specs
CRE-10201
Okaya Electric
Cap 0.1uF 200 Ohm 250VAC 20% 30% 1R/1C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CRE10201
Supplier:
Okaya Electric
Part No:
CRE-10201
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Lead Diameter:
N/A
Dielectric:
N/A
Construction:
Capacitance Tolerance:
20 %
Dimension:
23mm x 22mm x 26 mm
Family:
CRE
Failure Rate:
N/R
Capacitance Value:
0.1 uF