EMVE101ADA330MJA0G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMVE101ADA330MJA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (10 X 10mm) SMD 150mA 2000h 105°C Automotive T/R
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EMVE101ADA330MJA0G
Part No:
EMVE101ADA330MJA0G
EAR99
500
Capacitance Value:
33 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
10 x 10 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
100 VDC