EMVH350ARA471MKG5S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMVH350ARA471MKG5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (12.5 X 16mm) SMD 0.11 Ohm 900mA 5000h 125°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EMVH350ARA471MKG5S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EMVH350ARA471MKG5S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
470 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
12.5 x 16 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
35 VDC