UMK316AB7475KL-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
UMK316AB7475KL-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 4.7uF ±10% - 50VDC - X7R - 1206 - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
Search Keywords: UMK316AB7475KLT
Part No:
UMK316AB7475KL-T
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Capacitance Value:
4.72227uF
Voltage:
502253VDC
Package/Case:
Tolerance:
102252%