ESMG451ELL100MK20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG451ELL100MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10uF 450V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 91mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG451ELL100MK20S
Part No:
ESMG451ELL100MK20S
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 85 °C
Size:
12.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
450 VDC