227AVG050MGBJ
Cornell Dubilier/Illinois CapacitorAluminum Polymer Capacitor - 220uF ±20% - 50WVDC - +125°C - 10mm Dia x 12mm
DESCRIPTION
The 227AVG050MGBJ is aluminum/polymer capacitor with dimensions: 0.394" Dia (10.00mm) x 0.532" (13.50mm). Lead spacing is 0.197" (5.00mm).