150333J250BB by cornell dubilier/mallory
Image is representational - see mfr. specs
150333J250BB
Cornell Dubilier/Mallory
Metalized Polyester Capacitor - Axial - Non Inductive - 0.033uF ±5% - 250VDC - 0.236 in Dia x 0.65 in
RoHS Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 150333J250BB
Supplier:
Cornell Dubilier/Mallory
Part No:
150333J250BB
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
BAG
Dielectric:
PET
Voltage:
250 VDC
Capacitance Value:
0.033 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Axial
Size:
6 x 16.5 mm
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 50