150473J630EC by cornell dubilier/mallory
Image is representational - see mfr. specs
150473J630EC
Cornell Dubilier/Mallory
Metalized Polyester Capacitor - Axial - Non Inductive - 0.047uF ±5% - 630VDC - 0.315 in Dia x 0.807 in
RoHS Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 150473J630EC is film capacitor with dimensions: 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm). Operating temperature range is from -55°C to 125°C.