VF-D250-D1224A-CF by cui inc.
Image is representational - see mfr. specs
VF-D250-D1224A-CF
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 2 Outputs - Enclosed - 12/24V@12/6A - 250W ...
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The CUI Inc part VF-D250-D1224A-CF is an efficient and reliable AC/DC power supply with 2 outputs. Enclosed in a durable casing, this power supply delivers a voltage of 12V at 12A and 24V at 6A, providing a total power output of 250W. With its compact size and robust construction, this power supply is perfect for various industrial and commercial applications where high performance and stability are required.
Search Keywords: VFD250D1224ACF
Supplier:
CUI Inc.
Part No:
VF-D250-D1224A-CF
Alias/AKA:
VF-D250-D1224A-CF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
Tray
Dimensions LxWxH:
5 x 3.2 x 2 in