30E3CD02402
Eagle SignalGeneral purpose - square - base relay - 24VDC - Three pole
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Base For General Purpose Relays. Three poles 24 VDC control
Search Keywords: 30E3CD02402
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Eagle Signal
Part No:
30E3CD02402
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Package Type:
Box
IN STOCK: 10
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 10 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
PULSE LOCK 52P CAP ASSY TIN
325154
Ring Tongue Terminal - 12 to 10 AWG - #10 Stud Size - 5 mm (.197 in) Stud Diameter - Close...
XA1E-BV413-R
E-Stop - 16mm - Non-Illuminated - 1NO/3NC - 40mm Mushroom - Solder Terminals - Push Turn/P...