BK/GMA-10A by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
BK/GMA-10A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 10A 125V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton CCC/CE/CSA/UL
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: BKGMA10A
Part No:
BK/GMA-10A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
EAR99
1
Fuse Size:
5 x 20 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
10 A
Maximum AC Voltage Rating:
125 V