BK/GMA-1.5A by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
BK/GMA-1.5A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 1.5A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton CCC/CSA/UL
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: BKGMA15A
Part No:
BK/GMA-1.5A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
EAR99
1
Fuse Size:
5 x 20 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
1.5 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V