AR22F0L-10E3G
Fuji ElectricSwitch Push Button N.O. SPST Flush Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
Search Keywords: AR22F0L10E3G
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
AR22F0L-10E3G
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
SPST
Bushing Type:
Threaded
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
N/A
Actuator Style:
Flush Round Button
Illumination:
Green,LED
Terminal Type:
Screw
Body Orientation:
Straight
Dimension:
44 x 30 x 93.5 mm
IN STOCK: 8
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Socket Contact - Multimate III+ Series - Contact Size 16 - Brass Contact With 50.0µin (1.2...
AR22PR-210B
Switch Selector N.O. SPST 90° Knob Screw 1000000Cycles Panel Mount
6639S-1-103
Res POT 10K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.34mm (22.23 X 36.65mm) Turret Panel Mount
HBL460P7W
PS, IEC, P, 3P4W, 60A 3P 480V, 4X/69K