AR22JR-2B10A
Fuji ElectricSwitch Key Lock N.O. SPST 90° Flat Key Screw 1000000Cycles Panel Mount
DESCRIPTION
Switch Key Lock N.O. SPST 90° Flat Key Screw 1000000Cycles Panel Mount
Search Keywords: AR22JR2B10A
Part No:
AR22JR-2B10A
1
Number of Positions:
2
Angle of Throw:
90 °
Key Removable Positions:
Left/Right
Switch Configuration:
N.O.
Pole Throw Configuration:
SPST
Contact Rating @ Voltage:
N/A
Terminal Type:
Screw
Bezel Style:
Round
Operating Temperature:
-10 to 70 °C
Body Orientation:
Straight
IN STOCK: 15
Ships today, if you order in
ALSO BOUGHT
Socket Contact - Multimate III+ Series - 14 to 18 AWG - Brass Contact with 50.0µin (1.27µm...
218BR
Octal Socket Interface Module SKT 8 POS ST
C4D0112N-A
The C4D0112N-A is a single-pole, 12-position, non-shorting rotary switch with a 30° indexi...
TP58X1
Relay Socket - 8X1 Contact - Din Rail Mount - M3 Screw Terminals
AVLW49922D-R-24V
Switch Emergency Stop N.O./N.C. DPST/DPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw ...