BM3RSB-010
Fuji ElectricManual Motor Starter (MMS) - Adjustable Current Range 6.3 to 10A - Rocker Handle Type - 100kA Breaking Current - M4 Screw Main circuit-Terminal - 18AWG to 10AWG.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
The BM3RSB-010 is manual motor starter (MMS) with 3P3E main circuit-wiring diagram.
Search Keywords: BM3RSB010
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
BM3RSB-010
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 0
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
PFB0924GHE
DC Fan Axial Ball Bearing 24V 14V to 26.4V 129.31CFM 60.5dB (92 X 92 X 38mm)
AH165-2VR22
Switch Push Button - 1N.O./1N.C. - 4PST - Button Quick Connect/Solder Panel Mount.
AH164-SP2B22
Switch Selector N.O./N.C. 4PST 90° Knob Quick Connect/Solder 1000000Cycles Panel Mount
RU4S-CD-D12
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 6A 4PDT(21x27.5x35)mm Plug-In Universal Relay