HH52P-RF-DC24V by fuji electric
Image is representational - see mfr. specs
HH52P-RF-DC24V
Fuji Electric
Miniature Control Relay - 2PDT - 24VDC Coil - 5A Single Silver Contact - Plug-in - Surge Suppressor ...
DESCRIPTION
Search Keywords: HH52PRFDC24V
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
HH52P-RF-DC24V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
5 A
Mounting:
Connector
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
650 Ohm