HDRA-E100LPWC by htk honda
Image is representational - see mfr. specs
HDRA-E100LPWC
HTK HONDA
Conn Housing PL 100 POS 0.8mm Crimp ST Panel Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HDRAE100LPWC
Supplier:
HTK HONDA
Part No:
HDRA-E100LPWC
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Panel Mount
Body Orientation:
Straight
Gender:
PL
Termination Method:
Crimp
Number of Contacts:
100
Maximum Voltage Rating:
N/A
Maximum Current Rating:
0.3 A