HDRA-E100MA1+ by htk honda
Image is representational - see mfr. specs
HDRA-E100MA1+
HTK HONDA
Conn SCSI M 100 POS 0.8mm IDT RA Cable Mount 100 Terminal 1 Port
DESCRIPTION
Search Keywords: HDRAE100MA1
Part No:
HDRA-E100MA1+
1
Type:
SCSI
Body Orientation:
Right Angle
Mounting:
Cable Mount
Gender:
M
Termination Method:
IDT
Pitch:
0.8 mm
Number of Contacts:
100
Maximum Voltage Rating:
30 VAC
Maximum Current Rating:
0.3 A