PCS-E68FS+ by htk honda
Image is representational - see mfr. specs
PCS-E68FS+
HTK HONDA
Conn SCSI F 68 POS 1.27mm Solder ST Cable Mount 68 Terminal 1 Port
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PCSE68FS
Supplier:
HTK HONDA
Part No:
PCS-E68FS+
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Type:
SCSI
Body Orientation:
Straight
Mounting:
Cable Mount
Gender:
F
Termination Method:
Solder
Pitch:
1.27 mm
Number of Contacts:
68
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
1 A