PCS-XE68MA+ by htk honda
Image is representational - see mfr. specs
PCS-XE68MA+
HTK HONDA
Conn SCSI M 68 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount 68 Terminal 1 Port
DESCRIPTION
Search Keywords: PCSXE68MA
Part No:
PCS-XE68MA+
Body Orientation:
Right Angle
Mounting:
Cable Mount
Gender:
M
Termination Method:
IDT
Pitch:
1.27 mm
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
1 A