ASLW29911D-G-120V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
ASLW29911D-G-120V
IDEC Corporation
Switch Selector N.O./N.C. DPST 90° Knob 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ASLW29911DG120V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
ASLW29911D-G-120V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Type:
2 Position
Pole Throw Configuration:
DPST
Actuator Style:
Knob
Illumination Color:
Green
Illumination Type:
LED
Typical Illumination Voltage:
120 VAC
Maximum Current Rating:
10@110VAC A