GT5Y-2SN6A100 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
GT5Y-2SN6A100
IDEC Corporation
Time Delay Relay DPDT 5A 100V to 120VAC Plug-In
DESCRIPTION
Search Keywords: GT5Y2SN6A100
Part No:
GT5Y-2SN6A100
COO:
CN
Socket
Type:
Timer Relay
AC Coil Voltage:
100 to 120 V
Maximum Current Rating:
5 A