HW1P-2FQD-A-24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1P-2FQD-A-24V
IDEC Corporation
Switch Indicators 24VAC/24VDC 11mA LED Round Screw Panel Mount with Threads
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HW1P2FQDA24V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
HW1P-2FQD-A-24V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Bezel Shape:
Round
Bezel Color:
Black
Lens Shape:
Round Dome
Lens Color:
Amber
Light Source:
LED
Light Source Color:
Amber
Typical Operating Voltage:
24,24 VAC|VDC
Typical Operating Current:
11 mA