NRAR1100-F-15A-BA-1 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
NRAR1100-F-15A-BA-1
IDEC Corporation
Circuit Breaker Electromagnetic 1Pole 15A 250VAC
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: NRAR1100F15ABA1
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
NRAR1100-F-15A-BA-1
EAR99
1
Type:
Electromagnetic
Voltage Rating:
250 VAC
Number of Poles:
1
Current Rating:
15 A
Terminal Design:
Quick Connect
Operating Temperature:
-40 to 85 °C