RY2S-ULDC12V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RY2S-ULDC12V
IDEC Corporation
Power Relay 24VDC 750Ohm 3A DPDT(27.5x14x41)mm Socket Miniature Relay
DESCRIPTION
Search Keywords: RY2SULDC12V
Part No:
RY2S-ULDC12V
COO:
CN
DC Coil Voltage:
12 V
Maximum Current Rating:
3 A
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
188 Ohm