CMO25101JLFTR by irc/tt electronics
Image is representational - see mfr. specs
CMO25101JLFTR
IRC/TT Electronics
Metal Oxide Resistor - 5.1 kOhm ±5% - 2W - ±350ppm/°C - 350V Max - RoHS - Axial Through Hole - Tape&Reel
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION