HLG-150H-12A by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-150H-12A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 150W - Adj: 12 Vdc @ 12,500mA - Dim: 1-10 Vdc/PWM ...
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 12Vdc at 12.5A; IP65; Cable output; Dimming with Potentiometer. It has a rated power of 150W and can work up to 90°C temperature. Dimensions are Width 68 mm, Height 38.8 mm, and Depth 220 mm.
Search Keywords: HLG150H12A
Part No:
HLG-150H-12A
Input/Output Type:
AC/DC8097
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
150 W
Output Voltage Range:
6.0 to 12.0 Vdc
Maximum Output Current:
12,500 mA (12.5 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C