HLG-185H-C500B by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-185H-C500B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 200W - Fixd: 400 Vdc @ 500mA - Dim: 1-10 Vdc/PWM/Resist
DESCRIPTION
Search Keywords: HLG185HC500B
Part No:
HLG-185H-C500B
Input/Output Type:
AC/DC
Type:
Constant Current
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
Maximum Output Power:
200 W
Output Voltage Range:
200.0 to 400.0 Vdc
Maximum Output Current:
500 mA (0.5 A)
Operating Temperature:
-40 to 70 °C