HLG-320H-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-320H-24
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 320.16W - Fixd: 24 Vdc @ 13,340mA - Dim: No
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 24Vdc at 13.34A; IP67; Cable output. It has an output power of 320.16W, and can work up to 90°C temperature. Width, height and depth is 68 mm, 38.8 mm, and 220 mm respectively.
Search Keywords: HLG320H24
Part No:
HLG-320H-24
COO:
TW
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
320 W
Output Voltage Range:
12.0 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
13,340 mA (13.34 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C