HLG-60H-24B by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-60H-24B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Cur/Volt - 60W - 24 Vdc at 2,500mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist ...
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 24Vdc at 2.5A; IP67; Cable output; Dimming with 1-10V PWM resistance. It has a rated power of 60W and can work up to 80°C temperature. Dimensions are Width 61.5 mm, Height 36.8 mm, and Depth 171mmm.
Search Keywords: HLG60H24B
Part No:
HLG-60H-24B
Type:
Constant Current/Voltage
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
Maximum Output Power:
60 W
Output Voltage Range:
14.4 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
1,500 mA (1.5 A)
Operating Temperature:
-40 to 80 °C