HLG-320H-12 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-320H-12
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 264W - Fixd: 12 Vdc @ 22,000mA (22.0 A) - Dim: No
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 12Vdc at 22A; IP67; Cable output. It has a rated power of 264W and can work up to 90°C temperature. Dimensions are Width 90 mm, Height 43.8 mm, and Depth 252 mm.
Search Keywords: HLG320H12
Part No:
HLG-320H-12
Input/Output Type:
AC/DC8097
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
264 W
Output Voltage Range:
6.0 to 12.0 Vdc
Maximum Output Current:
22,000 mA (22.0 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C