HRP-600-48 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HRP-600-48
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 48V@13A - 624W. ...
DESCRIPTION
Safely convert alternating currents into direct currents that your electronic devices can make use of with this HRP-600-48 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 48 V and maximum output power of 624 W. This part's single output can handle a current up to 13 A. This part has a temperature range of -40 °C to 70 °C.
Search Keywords: HRP60048
Part No:
HRP-600-48
1
Cooling Required (CFM):
Yes
AC Input Voltage:
85 to 264 V
MTBF (Hours):
140,600(Min)
DC Input Voltage:
120 to 370 V
DC OK Signal:
Dimension:
218 x 105 x 63.5 mm