LY4FAC24 by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
LY4FAC24
Omron Automation
Power Relay 24VAC 10A 4PDT(44x41.5x41.9)mm Flange
DESCRIPTION
Search Keywords: LY4FAC24
Part No:
LY4FAC24
AC Coil Voltage:
24 V
Maximum Current Rating:
10 A
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
Quick Connect
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
78 Ohm