LDD-350LW
MEAN WELL- Const Curr - Not Spec'd - Fixed: 350mA - Dim:32 Vdc @ PWM --
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
- Const Curr - Not Spec'd - Fixed: 350mA - Dim:32 Vdc @ PWM --
Search Keywords: LDD350LW
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LDD-350LW
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
Tw
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Input/Output Type:
DC/DC
Style:
Module
Type:
Constant Current
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
PWM
Maximum Output Power:
Not Specified
Output Voltage Range:
2.0 to 32.0 Vdc
Maximum Output Current:
350 mA (0.35 A)
Minimum AC Input Voltage:
Not App
Maximum AC Input Voltage:
Not App
Minimum DC Input Voltage:
9
Maximum DC Input Voltage:
36
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Safety Agency Approvals:
CE
IEC Class:
None
SELV:
No
LPS:
No
Warranty:
3 Years
Family:
LDD-350LW
IN STOCK: 511
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 16 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
The 2-32561-1 is a pre-insulated (PIDG) flanged spade tongue terminal designed for solderl...
AW4S
4-Way Wedgelock Plug
AT06-4S
4-Way Plug, Female Connector
221-412/VE00-2500
Conn Terminal Block F 2 POS ST Cable Mount 20A Bulk