LOP-200-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LOP-200-24
MEAN WELL
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU) - 1 Output: 24 V, 5.9 A - 80 to 264 VAC, 113 to 370 VDC Input - 142 W - 4 kV - 93% Efficiency - Chassis Mount. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The LOP-200-24 from Mean Well USA is chassis mount AC/DC open frame power supply (PSU) with 1 Output: 24 V, 5.9 A. This power supply has 80 to 264 VAC or 113 to 370 VDC input voltage range, 142 W power, 4 kV isolation voltage and 93% efficiency. Dimensions of this PSU are: 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm). Operating temperature range is from -40°C to 80°C (with derating).