LPC-35-1050 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LPC-35-1050
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 31.5W - Fixed:30 Vdc @ 1,050mA - Dim: No
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: LPC351050
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LPC-35-1050
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
AC/DC
Style:
Enclosed
Type:
Constant Current
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
31 W
Output Voltage Range:
9.0 to 30.0 Vdc
Maximum Output Current:
1,050 mA (1.05 A)
Minimum AC Input Voltage:
90
Maximum AC Input Voltage:
264
Minimum DC Input Voltage:
127
Maximum DC Input Voltage:
370
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-30 to 70 °C