LRS-150F-15
MEAN WELLAC/DC Power Supply - 1 Output - 15V@10A - 150W
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
AC/DC Power Supply - 1 Output - 15V@10A - 150W
Search Keywords: LRS150F15
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LRS-150F-15
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Dimension:
159 x 97 x 30 mm
DC Input Voltage:
120 to 370 V
AC Input Voltage:
85 to 264 V
IN STOCK: 28
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 16 Weeks
Qty
Unit Price
1
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
PCB connector - nominal current: 8 A - rated voltage (III/2): 160 V - nominal cross sectio...
RECEPT HSG,62 POSN,METRIMATE
RS-150-24
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@6.5A - 150W.
PX0695/15/28
Power Entry Module Unfiltered F 3 POS 250VAC 15A ST 1 Port
DK-1511-015/BL
Cable Assembly Cat 5e UTP 4.572m 24AWG RJ-45 to RJ-45 8 to 8 POS PL-PL Crimp-Crimp Bag