PSP-600-15 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
PSP-600-15
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 15V@40A - 600W. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
With this PSP-600-15 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. your electronic device will be able to operate by using direct current instead of alternating current. It has a voltage of 15 V and maximum output power of 600 W. This part's single output can handle a current up to 40 A. This part has a minimum operating temperature of -20 °C and a maximum of 60 °C.
Search Keywords: PSP60015
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
PSP-600-15
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
88 to 264 V
DC Input Voltage:
124 to 370 V