RPS-300-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RPS-300-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@8.33A - 200W - Medical. ...
DESCRIPTION
The RPS-300-24 is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 200 W. This part's single output can handle a current up to 8.33 A. This part has a minimum operating temperature of -30 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: RPS30024
Part No:
RPS-300-24
Dimension:
127 x 76.2 x 35 mm
AC Input Voltage:
90 to 264 V
DC Input Voltage:
127 to 370 V